Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

„Tulia” wymiotła opolski festiwal! Zobacz jakie dostała nagrody!

Wielki sukces zespołu „Tulia”, którego jedną z założycielek jest pochodząca z podpyrzyckiego Żabowa Dominika Siepka. Dziewczyny wystąpiły na tegorocznym koncercie premier festiwalu w Opolu z utworem „Jeszcze cię nie ma”.

Zespół „Tulia” wystąpił w gronie tak znanych artystów jak Piotr Rubik, K.A.S.A. czy zespół „Future Folk”. „Tulia” otrzymała dwie główne nagrody koncertu premier – przyznawaną przez profesjonalne jury festiwalowe oraz zwyciężyła w SMSowym głosowaniu wśród widzów. Takie pokrycie gustów publiczności i jury jak podkreślili prowadzący festiwal nie zdarza się często. Dodatkowo ZAiKS autorkom tekstu i muzyki do ich utworu przyznał nagrodę specjalną za nowatorskie podejście do polskiej tradycji i sztuki ludowej. 

Dziewczynom serdecznie gratulujemy!

Więcej z tej kategorii

Dziesiątki interwencji strażaków i liczne zniszczenia. Nawałnica przeszła nad powiatem pyrzyckim

Admin

Boże Ciało w Pyrzycach. Tradycja, wiara i regionalne stroje

Admin

Noc Muzeów w wyjątkowym kościele wyjątkowego miasta

Admin

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.