Zakończyły się konsultacje społeczne przeprowadzone przez gminę Pyrzyce w sprawie przyszłości pomnika znajdującego się przy pl. Wolności. Mimo dużego poruszenia w internecie, ostatecznie jedynie 144 osoby zdecydowały się wyrazić swoją opinię w konsultacjach.
Złożono 137 ankiet ważnych i 7 nieważnych. Z ważnych 98 osób opowiedziało się za pozostawieniem pomnika, zaś 39 za jego likwidacją, wskazując jako godnych upamiętnienia m.in. rotmistrza Pileckiego, marszałka Piłsudskiego, a także mieszkańców gminy Pyrzyce.
(ps), fot. archiwum
