25 listopada w Pyrzycach odbędzie się akcja profilaktyczna pod hasłem „Zdrowie pod kontrolą”, organizowana przez Stowarzyszenie „Nasz Szpital”, Starostwo Powiatowe w Pyrzycach, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pyrzycach, Szpital Powiatowy w Pyrzycach oraz Pyrzycki Dom Kultury. Wydarzenie jest skierowane do mieszkańców powiatu pyrzyckiego, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Akcja potrwa od godziny 8:00 do 14:00.
Podczas akcji mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z szeregu bezpłatnych badań i konsultacji, w tym:
- badania okulistycznego,
- badania USG kończyn dolnych (ocena żyłaków, owrzodzeń, ran przewlekłych, niewydolności żylnej),
- porad dietetycznych udzielanych przez Aleksandrę Wasilewską, dietetyk kliniczną,
- cytologii – badania profilaktycznego dla kobiet,
- masażu limfatycznego BOA kończyn górnych lub dolnych,
- masażu wibracyjnego kończyn górnych lub dolnych,
- zabiegów kinezyterapeutycznych (m.in. na platformach ALFA, JUPITER, CUBITO),
- konsultacji fizjoterapeutycznych.
Podczas akcji profilaktycznej będzie też można odwiedzić stoisko edukacyjno-profilaktyczne organizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, gdzie prowadzony będzie pomiar tętna i ciśnienia tętniczego oraz poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Prezentowane będą również modele narządów zniszczonych przez palenie tytoniu, a mieszkanki będą mogły skorzystać z badania profilaktycznego raka piersi.
Nie zabraknie również elementu kulturalnego – czas umili występ Agnieszki Urbańskiej z Pyrzyckiego Domu Kultury, która zagra na skrzypcach. Na uczestników czekają także zdrowe przekąski przygotowane przez kuchnię Szpitala Powiatowego w Pyrzycach.
Rejestracja na badania jest możliwa telefonicznie pod numerem 91 481 35 90 w godzinach od 8:00 do 15:00. Skorzystanie z badań jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tej ważnej inicjatywie zdrowotnej!
