Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Skarga burmistrza odrzucona

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie odrzucił skargę Burmistrza Pyrzyc – Marka Olecha na uchwałę Rady Miejskiej dotyczącą absolutorium za ubiegły rok. Czy oznacza to, że procedura referendalna znów ruszy?

W swoim postanowieniu WSA stwierdził, że skarga jest niedopuszczalna, a burmistrz nie miał prawnego interesu w czasie jej wnoszenia. – Nieudzielenie absolutorium nie skutkuje odwołaniem osoby pełniącej funkcję burmistrza. – czytamy w uzasadnieniu postanowienia. – Sama konieczność poddania się w przyszłości procedurom ocennym ze strony wyborców (w drodze referendum gminnego) nie uzasadnia uznania istnienia interesu prawnego do zaskarżenia uchwały o nieudzieleniu absolutorium burmistrza i jest wpisana w sprawowanie mandatu burmistrza. – czytamy dalej. Od postanowienia przysługuje skarga kasacyjna.

Zapewne po weekendzie dowiemy się, czy wobec tego ruszy z miejsca inicjatywa doprowadzająca do zorganizowania referendum w sprawie odwołania Marka Olecha z pełnionego stanowiska. Przypomnijmy, że referendum teoretycznie może odbyć się do lutego przyszłego roku.

Więcej z tej kategorii

Dziesiątki interwencji strażaków i liczne zniszczenia. Nawałnica przeszła nad powiatem pyrzyckim

Admin

Boże Ciało w Pyrzycach. Tradycja, wiara i regionalne stroje

Admin

Noc Muzeów w wyjątkowym kościele wyjątkowego miasta

Admin
Wczytywanie....