Miasto opublikowało informację na temat wniosków o fundusze w ramach budżetu obywatelskiego. Chętnych jest znacznie mniej, niż w ubiegłym roku.
Rok temu, w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego można było oddać swoje głosy na jedenaście projektów. Samych wniosków było czternaście, ale trzy w tym ten przygotowany przez radnego Mariusza Majaka w sprawie przygotowania nowej fontanny, zostały odrzucone w czasie weryfikacji. W tym roku zgłoszeń było znacznie mniej, bo tylko pięć.
Do wydania w ramach budżetu obywatelskiego jest 250 tysięcy złotych. Projekty, które teraz zostaną poddane weryfikacji to:
- inwentaryzacja urządzeń melioracyjnych w 5 obrębie Pyrzyc (tj. fragment północno-zachodniej części miasta)
- budowa oświetlenia przy ulicy Mickiewicza
- modernizacja świetlicy wiejskiej w Stróżewie
- Nowoczesne Pyrzyce o historii miasta
- budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Pyrzycach
W ubiegłym roku było do wydania 200 tysięcy złotych. Fundusz ten w całości został przeznaczony na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy podstawówce w Żabowie. Wśród przegranych znalazły się między innymi remont szatni na Stadionie Miejskim, modernizacja fosy czy remont odcinka drogi przy ul. Rycerza Przybora. Czyżby mieszkańcy miasta nie wierzyli już w możliwość „przejścia” jednego z miejskich projektów w budżecie obywatelskim?
(ps)
