Express Pyrzycki
Pyrzyce

Będzie wybór między Platformą, a PiSem

Krajowe Biuro Wyborcze w Szczecinie opublikowało listę komitetów wyborczy, które wezmą udział w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Pyrzycach zaplanowanych na koniec września.

Mieszkańcy okręgu 3 (ulice: Bogusława, Poniatowskiego, Przyszłości, Kościuszki, Rejtana, Wały Chrobrego) będą najprawdopodobniej mogli wybierać między Sylwią Borkowską, a Beatą Osińską. Komitety o takich nazwach zostały zgłoszone, więc najprawdopodobniej to właśnie dwie Panie zmierzą się w wyborach.

Sylwia Borkowska jest znaną lokalną działaczką Platformy Obywatelskiej. W ostatnich wyborach samorządowych startowała do Rady Miejskiej w okręgu 5. Z wynikiem 97 głosów uplasowała się na drugim miejscu, przegrywając z wówczas reprezentującym PiS Arturem Kurowskim. Różnica między nimi była jednak niewielka i wynosiła zaledwie 16 głosów.

Beata Osińska związana jest z Prawem i Sprawiedliwością. Do czasu przejęcia kompleksu przez Urząd Marszałkowski, kierowała ogrodem dendrologicznym w Przelewicach. Jak można zauważyć na lokalnych profilach partyjnych – chętnie promuje programy rządowe.

Jak więc widać – mimo rejestracji tzw. lokalnych komitetów, de facto mieszkańcy okręgu będą mieli wybór między kandydatkami z dwóch skrajnych obozów politycznych.

(ps)

Więcej z tej kategorii

Dziesiątki interwencji strażaków i liczne zniszczenia. Nawałnica przeszła nad powiatem pyrzyckim

Admin

Boże Ciało w Pyrzycach. Tradycja, wiara i regionalne stroje

Admin

Noc Muzeów w wyjątkowym kościele wyjątkowego miasta

Admin
Wczytywanie....