Według danych Gminnej Komisji Wyborczej na godzinę 17.00 frekwencja w gminie Pyrzyce największa w komisjach w Brzesku i Krzemlinie, gdzie głosowała już ponad połowa uprawnionych. Najmniejsza natomiast w świetlicy spółdzielni przy ul. Dąbrowskiego oraz Zespole Szkół nr 1.
Średnia frekwencja dla całej gminy wyniosła 43,93%. Głosowało już niespełna 41% mieszkańców miasta oraz prawie połowa (46,88%) mieszkańców wsi. Jest ona wyższa niż cztery lata temu o godzinie 15.00 (29,52% w całej gminie), ale nieco niższa niż o 19.00 (48,77% w całej gminie). Przypomnijmy, że w 2010 roku ostatecznie głosowało 53,22% uprawnionych mieszkańców miasta i gminy Pyrzyce. Czy jest szansa, że w tym roku frekwencja będzie wyższa? Dowiemy się po godzinie 21.00
Głosowanie w mieście Pyrzyce:
Obwód 1 – Przedszkole Publiczne nr 4: 46,58%
Obwód 2 – Zespół Szkół nr 1: 36,02%
Obwód 3 – Publiczne Gimnazjum: 46,11%
Obwód 4 – Przedszkole Publiczne nr 3: 43,77%
Obwód 5 – Świetlica spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Dąbrowskiego: 27,49%
Obwód 6 – Szkoła Podstawowa nr 2: 45,04%
Obwód 7 – Świetlica osiedlowa przy ul. Słonecznej: 41,92%
Głosowanie w gminie Pyrzyce:
Obwód 8 – Szkoła Podstawowa w Żabowie: 36,58%
Obwód 9 – Szkoła Podstawowa w Okunicy: 46,64%
Obwód 10 – Szkoła Podstawowa w Brzesku: 54,58%
Obwód 11 – Szkoła Podstawowa w Mielęcinie: 43,14%
Obwód 12 – Świetlica Wiejska w Krzemlinie: 53,48%
Następne dane będą dostępne po zamknięciu komisji o godzinie 21.00. Na naszym portalu na bieżąco będziemy przekazywać informacje dotyczące tegorocznych wyborów.
