Express Pyrzycki
PolicjaRegion

Policja o „Dniu Wagarowicza”

Już jutro pierwszy dzień wiosny, znany też jako Dzień Wagarowicza. Tradycyjnie uczniowie tego dnia robią sobie przysłowiowy odpoczynek od zajęć i zamiast pójść do szkoły organizują wagary. Okolicznościowy komunikat związany z tym dniem wydała więc pyrzycka policja.

W komunikacie czytamy między innymi, że nie wszyscy ten dzień spędzają odpowiednio, a wędrówki uczniów po mieście mogą stwarzać niebezpieczne sytuacje.

„Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo młodych ludzi świętujących nadejście kalendarzowej wiosny pyrzyccy policjanci w piątek właśnie na ich zachowaniu skupią większość swojej uwagi. Jak co roku dla dużej części młodzieży szkolnej „dzień wagarowicza” jest okazją do tego, aby skorzystać z łagodniejszego traktowania przez nauczycieli nieobecności na lekcjach i zamiast w szkole spędzić dzień wiosny na „zwiedzaniu” miasta. To z kolei niesie za sobą wiele niebezpiecznych sytuacji. Młodzi ludzie sięgają po alkohol, papierosy lub inne używki, dokonują kradzieży sklepowych lub innych czynów karalnych. Często też sami stają się ofiarami przestępstw lub wykroczeń.

Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, najlepiej jest skorzystać z oferty zajęć zorganizowanych przez szkoły które oferują swoim uczniom coraz ciekawsze sposoby spędzenia tego dnia przyjemnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Ze zwiększoną uwagą aktywność swoich pociech powinni obserwować w piątek ich rodzice. Im większa kontrola z ich strony, tym większy poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

mł. asp. Daniel Skrzypczak

KPP w Pyrzycach

Więcej z tej kategorii

Polityk z pyrzyckiego na czele regionalnego PSL

Admin

Wiemy, co dzieje się w sprawie cukierka ze szpilką

Admin

Pyrzycka policja o plotkach o napaściach i z apelem o rozwagę

Admin
Wczytywanie....