W czasie ostatniej, sierpniowej sesji Rady Miejskiej pyrzyccy uchwałodawcy zdecydowali o przeprowadzeniu referendum w spawie odwołania burmistrza Pyrzyc – Marka Olecha. Przypomnijmy, że za inicjatywą opowiedziało się dziewięciu radnych, a sześciu przeciw.
Jak dowiedział się Tygodnik Pyrzycki burmistrz zaskarżył uchwałę do wojewody zachodniopomorskiego. Napisał też pismo do radnych, w którym stwierdził że uchwała o nieudzieleniu absolutorium była niezgodna z prawem. Jeśli jednak działania podjęte przez burmistrza nie poskutkują to komisarz wyborczy ogłasi decyzję o przeprowadzeniu głosowania, które musi się odbyć w terminie do 50 dni. Aby referendum było ważne do urn wyborczych musi pójść minimum 3600 głosujących.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej z tej kategorii
Wczytywanie....
