Trwają wybory nowego starosty i zarządu powiatu pyrzyckiego.
Nowa koalicja rządząca zgłosiła Stanisława Stępnia na stanowisko starosty, czyli przewodniczącego Zarządu Powiatu. Stanisław Stępień był już starostą w pierwszej kadencji (1998-2002). Wcześniej pełnił między innymi funkcję burmistrza Pyrzyc, wójta Przelewic oraz jeszcze przed 1989 rokiem naczelnika miasta i gminy Pyrzyce. Po 1989 roku należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, obecnie zaś reprezentuje w radzie Prawo i Sprawiedliwość.
– Każdy go na tej sali zna. (…) Sięgnął aż po stanowisko szefa Agencji Nieruchomości Rolnych w naszym województwie. (…) Myślę, że kandydat spełni oczekiwania i pozwoli, aby ten pyrzycki powiat rozwijał się. – przedstawiał kandydaturę Stanisława Stępnia przewodniczący rady i prezes pyrzyckiego PSL Ryszard Berdzik.
Drugim kandydatem został dotychczasowy starosta Kazimierz Lipiński, który został zgłoszony przez Mirosława Bitenca. Stwierdził, że kandydatura jest znana i była już wcześniej przedstawiana, więc nie trzeba jej przedstawiać.
Powołano też komisję skrutacyjną: Jana Jawoskiego i Michała Łuszczyńskiego z PiS, Artura Pniewskiego z listy Skutecznego Samorządu oraz Jana Chmielewskiego wybranego z list Platformy Obywatelskiej i Ariela Ostolskiego z list SLD Lewica Razem.
