Express Pyrzycki
PyrzyceRegionReligia

Już w czwartek Boże Ciało – w Pyrzycach jedna procesja

Już w czwartek kościół katolicki będzie obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną powszechnie Bożym Ciałem. W tym roku przez Pyrzyce przejdzie jedna procesja.

Ze względu na rok jubileuszowy oraz 1050. rocznicę chrztu Polski zorganizowana zostanie centralna, wspólna procesja Bożego Ciała dla obu pyrzyckich parafii. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 10:30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Po liturgii procesja przejdzie ulicami 1-go Maja, placem Wolności, Poznańską i Staromiejską. Zakończy się przy kościele pw. NMP Bolesnej. Po procesji będzie tam sprawowana Msza Święta.

Pierwszy ołtarz przygotowuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii pw. św. Ottona, drugi Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, także z parafii pw. św. Ottona.  Ołtarz trzeci ustawią rodzice dzieci pierwszokomunijnych z parafii pw. NMP Bolesnej, a czwarty grupy duszpasterskie z tej samej parafii.

W Lipianach procesja wyruszy po Mszy Świętej o godzinie 10:00. W parafii Kozielice Msza przed procesją rozpocznie się o 8:30 w Kozielicach, o 11:00 w Mielnie, a o 16:00 w Łozicach.

Więcej z tej kategorii

Dziesiątki interwencji strażaków i liczne zniszczenia. Nawałnica przeszła nad powiatem pyrzyckim

Admin

Boże Ciało w Pyrzycach. Tradycja, wiara i regionalne stroje

Admin

Noc Muzeów w wyjątkowym kościele wyjątkowego miasta

Admin

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.