Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Kilkaset pyrzyckich rodzin ubiega się o 500+

Kilkaset rodzin z całej gminy złożyło już wnioski o przyznanie rządowego świadczenia 500+. Pierwsze wypłaty zostaną dokonane już 30 kwietnia.

– Na dzień 22 kwietnia przyjęliśmy 930 wniosków. – mówi Aneta Wojcieszek – dyrektor OPS Pyrzyce. Zgodę na otrzymanie świadczenia dostało już ponad 700 rodzin. Suma wypłat opiewaja na łączną kwotę 600 tysięcy złotych. Gmina spodziewa się jednak, że wnioski złoży około 1300 rodzin.

– Jeżeli chodzi o nasze rodziny, które znamy to nie ma tutaj wiele problemów, bo wprowadzamy i weryfikujemy tutaj wszystkie dane. – mówi dyrektor ośrodka. Jeśli chodzi o osoby, które ubiegają się o świadczenie na drugie dziecko, to ich dane wprowadzane są do Centralnej Bazy Beneficjentów, aby zweryfikować, czy nie ubiegały się o dodatek w innej gminie.

Więcej z tej kategorii

Dziesiątki interwencji strażaków i liczne zniszczenia. Nawałnica przeszła nad powiatem pyrzyckim

Admin

Boże Ciało w Pyrzycach. Tradycja, wiara i regionalne stroje

Admin

Noc Muzeów w wyjątkowym kościele wyjątkowego miasta

Admin

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.