Zarząd Powiatu Pyrzyckiego otrzymał absolutorium za rok 2014. Mimo to opinia obecnie rządzącej koalicji na temat funkcjonowania prowadzonego przez Platformę Obywatelską i Sojusz Lewicy Demokratycznej zarządu nie jest już taka pozytywna.
Za udzieleniem zarządowi absolutorium za miniony rok głosowali wszyscy radni. Swoje stanowisko przedstawił jednak klub radnych Polskie Stronnictwo Ludowe – Skuteczny Samorząd, w którego imieniu opinię przeczytał Mirosław Bitenc. – Przed obecnym zarządem stoi lawina zadań niewykonanych w poprzednich kadencjach. – mówił radny. Zaznaczył jednak, że trzeba wykazać się odpowiedzialnością, dlatego klub PSL-SS rekomenduje głosowanie za udzieleniem absolutorium. Nie zmienia to jednak faktu, że ocenia on negatywnie pracę zarządu w roku 2014. Radny zwrócił też uwagę na niewykonanie w latach 2012-2014 wskaźnika z artykułu 234 Ustawy o Finansach Publicznych, mówiącego o spłacie zobowiązań.
Wcześniej w czasie sesji wicestarosta Bartłomiej Królikowski przedstawił raport o stanie Powiatu Pyrzyckiego na 31 grudnia 2014 roku. Wynika z niego, że powiat zobowiązany będzie wdrożyć program naprawczy, w czasie którego realizacji nie będzie mógł między innymi podejmować nowych inwestycji finansowanych kredytami czy też udzielać pożyczek. Będzie też musiał ograniczyć realizację zadań finansowanych ze środków własnych.
