Express Pyrzycki
FotogaleriePyrzyceRegion

Uroczysta rocznica (galeria)

W Święto Niepodległości tradycyjnie zorganizowano lokalne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Głównym ich punktem i tym, który zgromadził najwięcej osób była Msza Święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP sprawowana w intencji Ojczyzny. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mirosław Oliwiak, proboszcz parafii w Grzędzicach koło Stargardu. W Eucharystii udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz organizacji społecznych, politycznych czy oświatowych. W związku ze świętem odbył się także turniej piłkarski w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, a po Mszy Świętej okolicznościowa uroczystość pod pomnikiem przy pl. Wolności.

Więcej z tej kategorii

Dziesiątki interwencji strażaków i liczne zniszczenia. Nawałnica przeszła nad powiatem pyrzyckim

Admin

Boże Ciało w Pyrzycach. Tradycja, wiara i regionalne stroje

Admin

Noc Muzeów w wyjątkowym kościele wyjątkowego miasta

Admin

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.