11 obywatelek Ukrainy przebywających w powiecie pyrzyckim uczy się języka polskiego w ramach kursu oferowanego przez pyrzycki Powiatowy Urząd Pracy.
Kurs został zorganizowany przez urząd, aby umożliwić przybyłym do Polski Ukrainkom łatwiejsze znalezienie pracy. W jego trakcie w ramach zajęć warsztatowych poznają podstawy języka polskiego w mowie i w piśmie. Same uczestniczki są zadowolone z kursu i przyznają, że główną motywacją do wzięcia w nim udziału jest chęć szybkiego podjęcia pracy.
(ps)
