Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Baraki będą odbudowane – rada po nadzwyczajnej sesji

W czasie zwołanej na wniosek burmistrza sesji radni przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie podjęcia działań na rzecz odbudowy spalonego w czerwcu budynku. W przedstawionym przez burmistrza wstępnym projekcie planowane jest wybudowanie około 32 mieszkań, w większości jedno i dwu pokojowych oraz kilku trzy i cztero pokojowych. Budowa w przybliżeniu może kosztować 4,5 miliona złotych i prawdopodobnie zostanie przeprowadzona systemem zaprojektuj, wybuduj, sfinansuj przez firmę wyłonioną w przetargu nieograniczonym.

W drugim punkcie obrad wprowadzono do budżetu gminy środki pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na usuwanie azbestu.

Więcej z tej kategorii

Dziesiątki interwencji strażaków i liczne zniszczenia. Nawałnica przeszła nad powiatem pyrzyckim

Admin

Boże Ciało w Pyrzycach. Tradycja, wiara i regionalne stroje

Admin

Noc Muzeów w wyjątkowym kościele wyjątkowego miasta

Admin
Wczytywanie....