Po wykonaniu projektu gmina Pyrzyce ogłosiła zamówienie publiczne na budowę nowej fontanny w miejscu dotychczasowej tężni. Zgodnie z danymi podanymi w ogłoszeniu, nowy obiekt ma pojawić się na placu Wolności do końca września.
Koncepcja według której przygotowano nowy projekt została wybrana jeszcze przed epidemią w ramach konsultacji społecznych. Z początkiem roku gmina rozpisała przetarg na wykonanie projektu. Zgodnie z dokumentacją przetargową, nowa fontanna będzie miała średnicą 8 metrów. Złoży się na nią 9 dysz, które będą mogły tworzyć strumień wodny od 0 do 2 metrów wysokości, zaś w centrum znajdzie się dysza-gejzer, której strumień będzie mógł osiągnąć do 5 metrów wysokości.

Strumienie wodne będą podświetlane lampami LED. Przewidziane jest również wprowadzenie trybu muzycznego. Zimą z kolei w miejscu dysz będą stały podświetlane figury geometryczne.
Oferty można składać do 19 maja do godziny 10:00.
(ps)
