Wielki Czwartek w liturgii kościoła obchodzony jest jako pamiątka ustanowienia przez Jezusa dwóch sakramentów: kapłaństwa i eucharystii. W katedrach tego dnia biskupi odprawiają przed południem Msze Krzyżma, natomiast w parafiach wieczorem rozpoczynają się Msze Wieczerzy Pańskiej.
Mszę Wieczerzy Pańskiej w parafii pw. św. Ottona koncelebrowali miejscowi księża oraz goście. Uroczystej koncelebrze przewodniczył proboszcz parafii – ks. Zbigniew Rakiej TChr. Po wygłoszonej homilii na pamiątkę obmycia nóg uczniom przez Jezusa, proboszcz symbolicznie obmył stopy dwunastu mężczyznom.
Na zakończenie mszy Najświętszy Sakrament przeniesiono do Kaplicy Przechowania – tzw. Ciemnicy. Adoracja w niej trwała do godziny 23:00.




















