W wiosenny weekend, 27-29 maja, zastęp ZHP „Feniks” brał udział w rajdzie Honker, który odbył się w Renicach (powiat myśliborski). Mimo typowej dla wiosny pogody pyrzyccy harcerze dali radę z sukcesem przejść trasę.
Organizatorem rajdu była drużyna Lotna, która chciała sprawdzić wiedzę harcerzy na temat operacji wojskowej Honker, jaką było zdobycie Monte Cassino przez polskich żołnierzy w 1944 roku. Wzięli w nim udział harcerze m.in. z Pyrzyc, Lipian, Myśliborza, Barlinka i Wałcza.
Wśród wyzwań, które czekały na przybyłych były np. znaki nurkowe, rozbrajanie bomby, strzelanie do celu czy odgrywanie roli z „Zemsty”. Na harcerzy czekał również tor przeszkód. Nie mogło też zabraknąć wspólnego sprzątania lasu. Chociaż w pewnych momentach emocje sięgały zenitu, to pyrzycki zastęp się nie poddał i parł do przodu. Z pewnością rajd można zaliczyć do udanych. Harcerze z „Feniksa” czekają teraz na koniec roku szkolnego, by w czasie wakacji wziąć udział w kolejnych rajdach i biwakach.
O rajdzie opowiada dh. Nikola Karasiewicz – zastępowa:
Autorki: Aleksandra Łuszczyk, Klara Ważydrąg, Matylda Michalska, Lena Mroczkowska, Maja Molasy; fot. archiwum Zastępu Feniks
