Express Pyrzycki
Pyrzyce

Nowy operator sesji Rady Miejskiej

Gmina Pyrzyce rozstrzygnęła zapytanie ofertowe w sprawie obsługi sesji Rady Miejskiej. Zgodnie z ustawą obrady muszą być dostępne w internecie, zaś system głosowań powinien umożliwiać głosowanie imienne w taki sposób, aby mieszkańcy mogli bez problemu dowiedzieć się który radny jak głosował.

Zapytanie ofertowe zostało wysłane do sześciu firm: Mentor ze Szczecina, MW Concept z Poznania, Marco z Białogardu, Alfa ze Szczecina, Aura z Rzepnowa i Konferental z Warszawy. W terminie ofertę przedstawiła jedynie firma z Poznania, która jest operatorem platformy „eSesja”.

Cena brutto usługi wynosi 63 757,44 zł za 48 miesięcy (co daje 1 328,28‬ zł miesięcznie). W tej cenie gmina będzie miała m.in. wynajęte dwie kamery oraz miejsce na serwerze. Głosowania na sesji będą odbywały się na tabletach, zaś widzowie będą mogli zobaczyć ich wynik na swoich ekranach. Radni nie będą już otrzymywać wydrukowanych materiałów sesyjnych – wszystkie będą przesyłane drogą elektroniczną.

(ps)

Więcej z tej kategorii

Dziesiątki interwencji strażaków i liczne zniszczenia. Nawałnica przeszła nad powiatem pyrzyckim

Admin

Boże Ciało w Pyrzycach. Tradycja, wiara i regionalne stroje

Admin

Noc Muzeów w wyjątkowym kościele wyjątkowego miasta

Admin
Wczytywanie....